KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11322527
nr 1132 2527
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), klosterinteriör, signerad 1884,50x38
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 25 september 2017
kl 18:19:41
25/9 17:59:30
400 kr
25/9 18:03:58
- Klassiska
25 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark